Zjutraj smo se  zbrali v večnamenskem prostoru, kjer smo skupaj z učenci iz OŠ Jela Janežiča poslušali predavanje o varnem obnašanju pešcev in kolesarjev v različnih prometnih situacijah. Prepoznali in spoznali smo  nekatere prometne znake in druge predpise ter poudarili, da sta najbolj pomembna mirna hoja in opazovanje dogajanja okrog nas.

Nato so se na igrišče prvi odpravili učenci OŠ Jela ter se preizkusili kot vozniki.  Praktično vožnjo so nato odpeljali še učenci naše šole. Na poligonu so hkrati vozili štirje učenci. Pred vožnjo so si morali učenci pripeti varnostni pas, med vožnjo pa upoštevati prometne znake, semafor in navodila  vodja programa.

Učenci, ki so vožnjo že opravili, oziroma tisti, ki so nanjo še čakali, so izvajali različne dejavnosti na igrišču šole in na igralih. Foto utrinke, si lahko ogledate v galeriji pod naslovom Jumicar.

Branka in Jerneja