Šolski okoliš

Šolski okoliš, iz katerega imajo starši pravico vpisati svoje otroke v matično šolo obsega naslednja naselja:

Binkelj, Bukovica, Bukovščica, Jarčje Brdo, hišna št. 1 (Občina Gorenja vas-Poljane), Knape, Krivo Brdo (Občina Gorenja vas-Poljane), Križna Gora, Moškrin, Pevno, Podlubnik, Pozirno, Praprotno, Rovte v Selški dolini, Sopotnica s hišno številko 9, Spodnja Luša, Stara Loka, Stirpnik, Strmica, Sv. Lenart, Sv. Tomaž, Ševlje, Vešter, Vincarje, Virlog, Trnje, Zgornja Luša.

Matična šola Ivana Groharja obsega za učence od 1. do 5. razreda naslednja naselja: Binkelj, Križna Gora, Moškrin, Pevno, Podlubnik, Stara Loka, Vešter, Vincarje, Virlog, Trnje.

Zavod ima za izvajanje izobraževalnega programa na različnih lokacijah in zaradi velikosti šolskega okoliša naslednje podružnice:

Podružnica šole Tadeusz Sadowski Bukovica obsega za učence od 1. do 5. razreda naslednja naselja: Bukovica, Praprotno, Spodnja Luša od hišne št. 1-13, Stirpnik, Sv. Tomaž, Ševlje.

Podružnica šole Bukovščica obsega za učence od 1. do 5. razreda naslednja naselja: Bukovščica, Knape, Pozirno, Strmica.

Podružnica šole Sv. Lenart obsega za učence od 1. do 5. razreda naslednja naselja:

Jarčje Brdo, hišna št. 1 (Občina Gorenja vas-Poljane), Krivo Brdo (Občina Gorenja vas-Poljane), Rovte v Selški dolini, Sopotnica s hišno številko 9, Spodnja Luša od hišne št. 14 naprej, Sv. Lenart, Zgorna Luša.

Matična osnovna šola je Osnovna šola Ivana Groharja, kjer je sedež zavoda. V matični osnovni šoli se vpisuje otroke v osnovno šolo za celoten zavod.

(Skupno 1.534 obiskov, današnjih obiskov 1)