Podaljšano bivanje in jutranje varstvo

PODALJŠANO BIVANJE je oblika vzgojno-izobraževalnega procesa, organizirana po pouku in namenjena učencem od 1. do 5. razreda. V podaljšano bivanje se učenci vključujejo prostovoljno s prijavo staršev v okviru pravil, ki jih določi šola.

Podaljšano bivanje organiziramo v sedmih oddelkih in traja od 11.50 do 16.30. Po pouku se učenci zberejo v učilnicah podaljšanega bivanja po določenem razporedu.

Podaljšano bivanje ni le varstvo, ampak učenca vključi v različne dejavnosti, ki trajajo 50 minut in si sledijo takole:

11.50 – 13.30  kosilo in sprostitvene dejavnosti,

13.30 – 14.20  ustvarjalno preživljanje prostega časa in interesne dejavnosti,

14.20 – 15.10  samostojno učenje,

15.10 – 16.30  sprostitvene dejavnosti in popoldanska malica.
Želimo, da učenci odhajajo domov po zaključeni uri posamezne dejavnosti, saj vmesni odhodi učencev motijo vzgojno-izobraževalno delo.
Starši ob prevzemu pokličete svojega otroka in ga počakate pred šolo ob dogovorjeni uri. Zaradi varnosti otrok ter odgovornosti šole učitelj predčasno dovoli otroku odhod iz podaljšanega bivanja samo s pisnim obvestilom staršev.

Za nujna sporočila učiteljicam v podaljšanem bivanju, po14.00, lahko pokličete na telefonsko številko 031 459 314.

JUTRANJE VARSTVO imamo organizirano za učence 1. razreda, od 6.00 do 8.10. V jutranje varstvo se učenci vključujejo prostovoljno s prijavo staršev.

V letošnjem letu otroci prihajajo v jutranje varstvo skozi stranski vhod in ne več skozi glavnega.