Šole v naravi in naravoslovni tabori

ŠOLE V NARAVI in NARAVOSLOVNI TABORI

1. razred

Cilji: Seznanijo se z življenjem in delom na kmetiji, spoznavajo medsebojno odvisnost med ljudmi in živalmi.

Kraj: kmetija Podmlačan, Jarčje Brdo.

Čas izvedbe: maj/junij 2024

Organizacija šole v naravi in vodja: Valentina Žagar.

Izvajalci programa: razredniki 1. razreda, učiteljice v podaljšanem bivanju.

Za šolo v naravi izkoristimo 3 dneve dejavnosti.

Okvirna cena: 65 EUR in prevoz.

5. razred

Letna šola v naravi

Cilji: naučiti in utrditi plavanje in spoznati morski in obmorski ekosistem

Kraj: Fiesa

Čas izvedbe: 3. – 7. junij 2024

Organizacija šole v naravi in vodja: Bernarda Pohleven

Koriščenje DD, in 1 dan pouka: 4 dneve dejavnosti (1ND, 1TD, 2ŠD), en dan ure pouka (2 uri športa in 3 ure po izboru razredničarka).

Izvajalci programa: razredniki 5. razreda, učiteljica biologije, učitelji športa, drugi sodelavci (učitelji plavanja).

Okvirna cena:  150 EUR.

7. razred

Zimska šola v naravi

Cilji: spoznati različne športne aktivnosti v zimskem času ter se naučiti smučati in teči na smučeh.

Kraj: Areh, Hotel Tisa

Čas izvedbe: 11. 12. – 15. 12. 2023

Organizacija šole v naravi in vodja: Jože Kordiš

Koriščenje DD: 5 dni dejavnosti (1 ND, 1TD, 3ŠD)

Izvajalci programa: učitelji športa, zunanji vaditelji učitelji smučanja in plavanja, razrednik

Okvirna cena: 230 EUR

8. razred

Družboslovna šola v naravi

Cilji: Spoznati Posočje in ga primerjati z drugimi turističnimi in zgodovinskimi predeli Slovenije, izvesti interdisciplinarno ekskurzijo v Posočje in Benečijo, spoznati naravne in kulturne značilnosti in posebnosti Posočja in Benečije, narečja, pripovedke, spoznati vzroke za tolminski punt, prva svetovna vojna in ogled muzeja prve svetovne vojne in kostnice v Kobaridu, spoznati življenje v Benečiji med obema vojnama, mirovno pogodbo po prvi svetovni vojni, nastanek meje med državami, seznaniti se z življenjem zamejskih Slovencev, spoznati obdobje nastanka Gregorčičeve pesmi Soči, obiskati rojstno hišo Simona Gregorčiča, spoznati ledeniški relief in ledeniško preoblikovano pokrajino, obiskati kraško jamo Kavka jama in spoznavati pogoje za nastanek kraških jam in življenje v njih, športne aktivnosti – pohodništvo, prvo pomoč, kolesarjenje, plezanje, lokostrelstvo.

Naravoslovni tabor: Dom CŠOD Kavka, Livške Ravne nad Kobaridom.

Čas izvedbe: 16. 10. – 20. 10. 2023 (8. b –  22 mest) in 23. 10. – 27. 10. 2023 (8. a, c – 44 mest)

Koordinator: Katarina Pegam

Spremljevalci:

1. b: razrednik Tina Osterman in Tatjana Ignatov Žlebnik
  2. a, c: razrednik Katarina Pegam in sorazrednik Špela Jazbar ter Polona Maček.

Za šolo v naravi izkoristimo 4 dneve dejavnosti (1 ND, 3 ŠD) in 1 dan pouka (1 uro GEO in 3 ure ZGO)

Okvirna cena: 130 EUR.

(Skupno 2.467 obiskov, današnjih obiskov 1)