Šole v naravi

ŠOLE V NARAVI

1. razred

Seznanijo se z življenjem in delom na kmetiji, spoznavajo medsebojno odvisnost med ljudmi in živalmi.

Kraj: kmetija Podmlačan, Jarčje Brdo

Čas izvedbe: 25. 5. – 3. 6. 2020

Organizacija šole v naravi in vodja: Valentina Žagar

Izvajalci programa: razredniki 1. razreda, učiteljice v podaljšanem bivanju.

Za šolo v naravi izkoristimo 3 dneve dejavnosti.

Okvirna cena: 65 EUR.

5. razred

Letna šola v naravi ob morju s ciljem naučiti se plavati in spoznati morski in obmorski ekosistem.

Kraj: Novigrad, Mladinski hotel PINESTA

Vodja: Bernarda Pohleven

Čas izvedbe: 8. – 12. 6. 2020.

Izvajalci programa: razredniki 5. razreda, učiteljica biologije, učitelji športa, drugi sodelavci (učitelji plavanja).

Za šolo v naravi izkoristimo 4 dneve dejavnosti, en dan pa ure pouka (2 uri športa in 3 ure po izboru razredničarka).

Okvirna cena: ob sofinanciranju MIZŠ-ja 120 EUR.

7. razred

Cilji: Spoznati različne športne aktivnosti v zimskem času ter se naučiti smučati in teči na smučeh.

Kraj: CŠOD Gorenje, Rogla

Čas izvedbe: 24. – 28. 2. 2020.

Organizacija šole v naravi in vodja: Jože Kordiš

Koriščenje DD: 5 dni dejavnosti (1TD, 1ND, 3ŠD).

Izvajalci programa in spremljevalci: učitelji športne vzgoje, zunanji vaditelji, razrednik

Okvirna cena: 150 EUR

8. razred

Cilji: Spoznati Posočje in ga primerjati z drugimi turističnimi in zgodovinskimi predeli Slovenije, izvesti interdisciplinarno ekskurzijo v Posočje in Benečijo, spoznati naravne in kulturne značilnosti in posebnosti Posočja in Benečije, narečja, pripovedke, spoznati vzroke za tolminski punt, prva svetovna vojna in ogled muzeja prve svetovne vojne in kostnice v Kobaridu, spoznati življenje v Benečiji med obema vojnama, mirovno pogodbo po prvi svetovni vojni, nastanek meje med državami, seznaniti se z življenjem zamejskih Slovencev, spoznati obdobje nastanka Gregorčičeve pesmi Soči, obiskati rojstno hišo Simona Gregorčiča, spoznati ledeniški relief in ledeniško preoblikovano pokrajino, obiskati kraško jamo Kavka jama in spoznavati pogoje za nastanek kraških jam in življenje v njih, športne aktivnosti – pohodništvo, prvo pomoč, kolesarjenje, plezanje, lokostrelstvo.

Naravoslovni tabor: Dom CŠOD Kavka, Livške Ravne nad Kobaridom

Čas izvedbe: 11. – 15. 11. 2019 ali 18. – 22. 11. 2019.

Koordinator: mag. Tina Osterman

Spremljevalci: Bernarda Pohleven, mag. Tina Osterman, Tatjana Ignatov Žlebnik, Katarina Pegam, Polona Maček.

Za šolo v naravi izkoristimo 4 dneve dejavnosti, en dan pa ure pouka ( 2 uri GEO in 3 ure ZGO).

Okvirna cena: 110 EUR