Šolska komisija je pregledala oddane animacije s scenariji in jih ocenila po pripravljenih kriterijih. Po šolskem tekmovanju se animacije, ki so dosegkle prva tri mesta v posamezni kategoriji uvrstijo na državno tekmovanje. Rezultati šolskega tekmovanja so naslednji.

• 1. kategorija: učenci in učenke od prvega do četrtega razreda; Patrik Petrović in Adam Tomšič iz 3. B z animacijo Poklici.
  • 2. kategorija: učenci in učenke od petega do sedmega razreda; Tia Koželj, Jaka Perme iz 6. C ter Aljaž Šubic iz 6. A z animacijo Za las je šlo, Mini. Klara Pirih in Lia Štefanec Vaupotič iz 5. B z animacijo Tri želje in Danaja Kristan ter Vid Rihar iz 6. B z animacijo Zasvojenec.
  • 3. kategorija: učenci in učenke osmega in devetega razreda; Ema Ažbe iz 8. A z animacijo Za svet ter Ela Debeljak, Tina Kurdija in Lana Nedić iz 8. B z animacijo Lepa Urška.

mentor Majda Šubic