15. februar je mednarodni dan boja proti otroškemu raku. Odzvali smo se vabilu društva Junaki 3. nadstropja, k sodelovanju pri ozaveščanju o raku pri otrocih in mladostnikih.

V oddelkih podaljšanega bivanja na matični šoli in podružnicah smo izdelali zlate pentlje in si jih ta dan ponosno pripeli na majice in šolske torbe.

O bolezni smo se pogovarjali, si  ogledali dva filmčka: Junaki 3. nadstropja ter Otroci z rakom. Poslušali smo himno Barve sveta in izpolnili vprašalnik o otroškem raku ter se pogovorili ob povratnih informacijah – ob ogledu pravilnih odgovorov na koncu vprašalnika.

Barvali smo pobarvanke, ki jih je pripravilo društvo Junakov 3. nadstropja.

Otrokom smo napisali posvetila in želje ter jim narisali risbice. V tednu po počitnicah bomo nekaj naših izdelkov in želja predali 7-letnemu dečku, ki je zbolel za levkemijo.

Učiteljice mislimo, da smo skupaj podrli nekaj mitov in strahov. Ugotovili smo, da so ti otroci, kljub temu, da imajo težko bolezen, optimistični, veseli in pogumni, za kar jim čestitamo.

Zapisala Nina Zupanc

Filmček namenjen Junakom 3. nadstropja