Danes, na pustni torek, 5. marca 2019, smo na naši šoli imeli prav poseben obisk. Sliši se malo strašljivo, ampak obiskali so nas čisto pravi gusarji oz. pirati. Njihov kapitan Ivan je priplul z ladjo polno piratov ter s svojo govorečo papigo po imenu Kurasfrizuro. Kapitanova pomočnika sta bila Bleda Breda in Vilma Viking. Pirati so slišali, da se menda na naši šoli skriva velik zaklad.  Našli so steklenico z zemljevidom, ki jih vodi do zaklada. A za razvozlavanje zemljevida so potrebovali mlade gusarke vajence, ki jih je kapitan izbral med maškarami, ki jih danes v šoli ni manjkalo. Vajenci so se spopadli z različnimi piratskimi spretnostmi, pri katerih so uspešno premagali odrasle gusarje: metanje žogic v gusarjeva usta, križci – krožci, podiranje palm s kokosovim orehom, metanje obročkov na meč, igra s cekini. Ker so premagali čisto prave gusarje, so si prislužili najdeni zaklad – polno skrinjo cekinov.

Med bojevanjem pa ni manjkalo glasbe in plesa, seveda take, z gusarsko vsebino in ritmi. Maškare so rajale, prav poseben ples pa so nam zaplesali tudi čisto pravi gusarji.

Več fotografij si lahko ogledate v galeriji.

Zapis in fotografije: TJ