Danes, na pustni torek, smo imeli na šoli poseben obisk. Poleg številnih maškar, ki so se sprehajale po šoli, je šolo obiskalo pleme “Šola-šala” iz Južne Afrike. Popolnoma črni predstavniki plemena so s seboj imeli poglavarja. Naše maškare so razveselili s svojim posebnim črnskim plesom na glasbo Šošoloza, znamenito južnoafriško pesem.

Maškare so razveselili tudi z učenjem plesa. Predstavile so se nam tudi vse male maškare: od različnih bojevnikov, princes, do razlićnih živali z vseh kontinentov.

Posebna komisija je izbrala tudi najbolj izvirne, doma izdelane maske. Zmagovalci so bili: veverička iz 1. razreda, na prvem mestu, čokoladni piškot iz 3. razreda na drugem mestu ter astronavt, robot in pica na tretjem mestu. Veselo rajanje se je nato zaključilo, maškare so postale lačne in komaj so čakale na zaslužene pustne krofe.