V četrtek, 15. februarja, smo se drugošolci odpravili na zimski športni dan. Najprej smo izkusili, kaj pomeni hoditi po globokem snegu, po zasneženi, kot z biseri posuti lesketajoči se pokrajini za našim Loškim gradom. Najprej smo se iz mesta povzpeli do gradu, nato zavili proti Kranclju, toda malo pred vrhom zavili naprej proti domačiji Grebenar, kjer smo napravili večji postanek.

Po okrepčilu smo zavzeli bližnji breg in se dričali po snegu. Kakšen užitek! Grelo nas je sonce, Mi pa po hribčku navzgor, navzdol pa je šlo kar samo. Zamislili smo si, da navzgor vodi vlečnica, celo “karte” smo morali pokazati. Potem pa horuk v breg in spet navzdol.

Tako je hitro minilo naše dopoldne. Postali smo utrujeni in ravno prav je bilo, da se vrnemo nazaj v šolo, saj so nas naši želodčki že opominjali, da se bliža čas kosila. Preživeli smo čudovit zimski dan v naravi.

Slike v galeriji.

Foto: T. Jeram in M. Šmid