Na šoli je potekalo izobraževanje o spletni varnosti za učence od 4. do 9. razreda. Učenci so bili prisotni na predavanju in pridobljeno znanje dokazali s sodelovanjem v spletnem kvizu.

Tekom izobraževanja so bili seznamnjeni z nevarnostmi s katerimi se srečujejo pri nepremišljeni uporabi interneta.

Spletna doživetja so bila zabavna, poučna in so doprinesla k seznanjanju učencev o varni rabi interneta.

Na povezavi je kratek vprašalnik, v katerem starši, na podlagi pogovora z otroki, ocenijo izobraževalna doživetja in imajo možnost komentarja ter predlogov. Odgovori, predlogi in komentarji bodo A1 Slovenija in Zavodu Varni Internet pomagali nenehno izboljševati izobraževalne metode in programe na področju pridobivanja veščin in spretnosti za prepoznavanje skritih pasti in varno rabo spleta.

Povezava do vprašalnika za starše: