V četrtek smo z učenci 4. razredov obiskali Šolski muzej.  Tam sta nas pričakali prijazni vodički, ki sta nas vodili po muzeju. V sliki in besedi sta nam predstavili razvoj šolstva od začetka do danes.

Videli so tudi primer stilusa, pisalo, s katerim so pisali na vosek, papirus in pa pergament. V drugem delu pa sta učencem predstavili obleko učencev in učiteljev ter pripomočke, ki so jih uporabljali.Sledila je ura pouka po starem.  Učenci so si nadeli uniforme nato pa jim je vodička  predstavila učilnico in predmete v njej iz leta 1907.  S poukom smo se preselili v leto 1907. Uro je vodila učiteljica, ki je bila oblečena v tedanjo opravo, v roki je imela šibo in bila je zelo stroga. Učenci so morali sedeti zravnano, z rokami na hrbtu. Učiteljico so nazivali gospodična učiteljica. Kdor ni upošteval pravil je bil kaznovan (klečanje na koruzi, oslovska klop, stanje v klopi…) Učenci so pisali na tablice s kredo, vsako nalogo pa je nekdo opravil ob tabli. Tema ure je bila lepo vedenje. Utrinke si lahko ogledate v naši galeriji.