Nemščina 3

POMEMBNO OBVESTILO!

Od srede, 1.4., naprej, se bomo preselili v spletno učilnico, kjer bodo objavljene vse vsebine za pouk. Za vstop v spletno učilnico IP Nemščina NI3 potrebuješ ključ, ki je JARNI3.

Kmalu nasvidenje v spletni učilnici :).

Učiteljica Tjaša Jarc

NEMŠČINA 3 – ponedeljek, 30.marec 2020, predura

Preveri rešitve križanke Fahrzeuge: 1. LASTKRAFTWAGEN, 2.AUTO, 3. MOTORRAD, 4. TRAKTOR, 5. STRASSENBAHN, 6. U-BAHN, 7. SCHIFF, 8. FLUGZEUG, 9. INLINERS, 10. ZUG, 11. BUS, 12. FAHRRAD

V delovnem zvezku na strani 60 reši naloge od 8 do 11 in od 14 do 19. Rešitve dobiš naslednjo učno uro.

NEMŠČINA 3 – sreda, 25.marec 2020, 6. ura   Die Stadt_resitve     Verkehrsmittel     Fahrzeuge

Preglej rešitve učnega lista Die Stadt. Rešitve ti pošiljam v prilogi.

Prepiši besede iz Power Point predstavitve Verkehrsmittel. Tudi to ti pošiljam v prilogi.

Reši križanko Fahrzeuge, ki ti jo pošiljam v prilogi. Križanko si natisni in nalepi v zvezek.

NEMŠČINA 3 – ponedeljek, 23.marec 2020, predura  ponedeljek_23_marec – ucbenik resitve    Die Stadt_vaje za besedisce     spomin_predloga

Preglej rešitve (učbenik, stran 86, naloga 4), ki ti jih pošiljam v priponki.

Reši učni list Die Stadt – Wortschatz, ki ti ga pošiljam v priponki. Rešitve dobiš naslednjič.

Vadi besedišče die Stadt. Lahko narediš nekaj takšnih križank, kot smo jih delali pri pouku, npr.

P O S T

R A T H A U S

P A R K P L A T Z

E I S D I E L E

K O N D I T O R E I

Lahko si sam izdelaš spomin in se ga igraš s starši, sestrami, brati… Prazno predlogo ti pošiljam v priponki, ti pa jo po želji dopolni z besedami, sličicami…

NEMŠČINA 3 – sreda, 18.marec 2020, 6. ura  sreda_18_marec – DZ resitve   Die_Stadt

Preglej rešitve nalog v DZ (stran 57, naloga 1 do 7). Rešitve ti pošiljam v prilogi.

Prepiši besede iz Power Point predstavitve Die Stadt. Tudi to ti pošiljam v prilogi.

Odgovori na vprašanje: Was gibt es in Škofja Loka? Napiši 10 stvari, ki jih imamo v Škofji Loki. Pri tem pazi na 4. sklon.

V učbeniku na strani 86 reši nalogo 4. Rešitve dobiš naslednjo učno uro.

NEMŠČINA 3 – ponedeljek, 16.marec 2020, predura

Učbenik, stran 85, naloga 2.

Prosim, če preveriš, če si si v tabelo pravilno izpisal podatke.

Rešitve:

Name Herr und Frau Huber Fatma Ylmaz Dario Zanin
Beruf Rentner Schülerin Schüler
Familie Sie sind verheiratet, sie haben eine Tochter und Enkelkinder. Sie hat Mutter und Vater. Er hat Mutter und Vater.
Hobby

Herr Huber: Garten

Fau Huber: Karten und Schach

Fußball
Verschiedenes Sie machen oft Urlaub auf Mallorca. Sie möchte später Dolmetscherin werden. Er träumt von einer Karriere als Fußballspieler.

Na takšen način kot je opisano v učbeniku na strani 84, opiši nekoga iz svoje soseske. Svoj prispevek mi pošlji na mejl tjasa.jarc@os-igroharja.si do srede 18.3.

V delovnem zvezku na strani 57 naredi naloge od 1 do 7.

Dragi učenci,

Odprta je nova povezava, na kateri bo objavljena snov za nemščino 3. Prosim vas, da naredite vse, kar se od vas zahteva, saj bomo po prihodu v šolo snov nadaljevali od tam, kjer jo bomo končali v šoli na daljavo. Novo snov bom objavila tisti dan, ko imate na urniku nemščino. Če se pojavi kakršno koli vprašanje, mi lahko pošljete mejl na naslov tjasa.jarc@os-igroharja.si. Ostanite zdravi, pazite nase in na ljudi okrog sebe.

Lep pozdrav,

učiteljica Tjaša Jarc