Navodila za pisanje pisnih izdelkov

Priporočila in nasveti

Pričujoča navodila so koristen napotek učencem, staršem in učiteljem, skratka vsem, ki pišejo strokovne prispevke. Vsebujejo konkretne napotke za izdelavo pisne naloge s poudarkom tako na obliki kot na vsebini. Vključujejo napotke za citiranje in navajanje virov. Temelj napotkom so mednarodni standardi ISO.

Učenci morajo v času šolanja usvojiti citiranje in navajanje literature. V svojih pisnih izdelkih morajo upoštevati avtorske pravice. To je eden od pogojev za informacijsko pismenost. Navodila sem prilagodila osnovnošolcem tako, da sem v njih predstavila temeljna poglavja in izbrala takšne primere citiranja in navajanja virov, ki jih pri svojih pisnih izdelkih potrebujejo in so jim razumljivi.

Olga Koplan

Navodila za izdelavo pisnih izdelkov po mednarodnih standardih ISO

Dodajam primer pisnega izdelka po standardih ISO.

(Skupno 3.525 obiskov, današnjih obiskov 1)