Loška učna pot

LOŠKA UČNA POT je začela nastajati v šolskem letu 2006/2007 v okviru mednarodnega šolskega projekta Comenius na OŠ IVANA GROHARJA ŠKOFJA LOKA in raziskovalne dejavnosti na ŠOLSKEM CENTRU ŠKOFJA LOKA, ŠOLA ZA LESARSTVO.

Odprli smo jo septembra 2007.

Januarja 2012 smo zamenjali informativno tablo na kozolcu.

PO LOŠKI UČNI POTI se lahko sprehodite po OSNOVNI KROŽNI POTI,

katere izhodišče je OŠ Ivana Groharja Škofja Loka.
Dolžina poti je 5,7 km. Prehodimo jo v 3 urah.

Lahko pa se podate na RAZŠIRJENO POT, ki vas vodi na vrh Lubnika (1025 m), priljubljene točke številnih planincev. V neposredni bližini vrha si lahko ogledate še dve kraški jami – Lubniško jamo in Kevdrc.

Večina poti poteka po Loški planinski poti (označena je s planinskimi markacijami, ki jim je dodana črka L), del nje pa je speljan po Flisovi sprehajalni poti.

NOSILEC PROJEKTA:

OSNOVNA ŠOLA IVANA GROHARJA ŠKOFJA LOKA v sodelovanju s ŠOLSKIM CENTROM ŠKOFJA LOKA, ŠOLA ZA LESARSTVO.

V PROJEKTU SODELUJEJO ŠE:

•    Zavod za gozdove Slovenije, OE Kranj,
•    Planinsko društvo Škofja Loka,
•    Gobarsko društvo Škofja Loka,
•    Društvo za raziskovanje podzemlja Škofja Loka.

PROJEKT SO PODPRLI:

•    Evropska unija, projekt Comenius,
•    Ludvik  Jelenc, s.p., Ševlje,
•    Belinka belles, d.o.o., Ljubljana.

Zahvaljujemo se vsem lastnikom zemljišč, da so nam omogočili postaviti oznake na Loški učni poti.

Podrobnejši opis in razlago naravnih in kulturno-zgodovinskih znamenitosti na Loški učni poti najdete:

•    v zloženki Loška učna pot, ki jo dobite na OŠ Ivana Groharja Škofja Loka, v Gobarskem društvu Škofja Loka, na sedežu Planinskega društva Škofja Loka, v Turističnem društvu Škofja Loka (Mestni trg 7)  in v Turistično informacijskem centru škofjeloško območje (Kidričeva cesta 1a);

•    na  spletnih povezavah:

načrt

opis poti

(Skupno 1.409 obiskov, današnjih obiskov 1)