Podrobnosti dogodka

Pretekli teden smo se prvošolci iz 1.a podali po Škofji Loki. Po poti nas je spremljala in vodila miška Rubi, knjižna junakinja iz knjige Miška Rubi in zlati list, ki jo je napisala naša učiteljica Darja Čadež. Začeli smo pri Homanovi lipi, kjer je miška Rubi našla zlati list. Zanimalo nas je, od kod se je vzel, še bolj pa, s katerega drevesa je odpadel, saj smo pomislili, da bi vsak rad imel tak zlat list. Po poti smo spoznali še druge knjižne junake, ki so Rubi pomagali pri iskanju zlatega drevesa. Prehodili smo pot od Homanove  hiše in mestne hiše na Mestnem trgu, se sprehodili do Hudičeve brvi, ki je ni več, ker so jo vzele poplave. Povzpeli smo se do velikega kostanja, ki raste ob poti na Loški grad. Tam smo pogledali, če se med vejami skriva sovica, Rubijina prijateljica. Ker je tam ni bilo, smo se povzpeli še do gradu in naprej na Krancelj. Tam smo ugotovili, kje raste drevo z zlatimi listi. Miška Rubi nam je zaupala, da je to na Starem gradu. Drevo pa čuva kača, ki prijateljem sprva noče dati nobenega zlatega lista. Šele ko se prijatelji z miško Rubi obrnejo, da bi odšli, se kača oglasi in jim zaupa, da bi rada imela prijatelje.Skupaj z miško Rubi smo spoznali, da je več kot zlato vredno pravo prijateljstvo.

Sprehodili smo se prav do vrha Kranceljna, kjer je ob trim stezi v gozdičku prav pripraven prostorček za igranje. Zato smo tam malo raziskovali, delali hišice iz vej in lubja, ter se prav lepo imeli. Nato smo s Kranceljna krenili do razgledne točke, kjer smo napeli oči in si dobro ogledali okolico: opazili smo gozd, polja, travnike, hiše, gore, hribe, griče, . . . le reke nismo videli, ker se je skrila med drevesa.

Bogatejši za nova spoznanja smo ob prelepem sončnem vremenu krenili nazaj proti šoli.