Naša šola je bila zadnji dve leti vključena v mednarodni projekt, Šola prenove za nove generacije. Projekt se zavzema za ozaveščanje pomembnosti ohranjanja stavbne kulturne dediščine in vsega znanja obrti, ki so potrebna, da bo to sploh še mogoče. Poleg naše šole so v projektu sodelovali še Fakulteta na primorskem, občina Škofja Loka, Zavod za kulturno dediščino Slovenije, Šolski center Škofja Loka (smer lesarstvo), Zgodovinska mesta Slovenije in Magma (norveška). Projekt je bil financiran iz Norveškega finančnega mehanizma v vrednosti 478.000 €.
Z lanskim šolskim letom smo projekt uspešno zaključili. Zaključilo pa se je še ostalih 41 projektov v Sloveniji, ki so bili financirani iz Norveškega sklada. Ministrstvo za kohezijo in regionalni razvoj je ob tej priložnosti organiziralo slavnostno prireditev in povabilo naše učence, da so s svojim pevskim in plesnim nastopom očarali zbrano publiko.
V Ljubljano se je z avtobusom odpeljalo 33 učencev 2., 3. in 4. razreda. Vsi učenci obiskujejo pevski krožek pri ga. Tatjani Jeram ali folkloro pri ga. Urški Ziherl in ga. Valentini žagar.
Vse stroške prevoza je krilo ministrstvo. Poskrbeli so tudi za odlično malico, vsak od nastopajočih pa je prejel tudi bogato darilno vrečko polno uporabnih stvari.
V Škofjo Loko smo se vrnili nasmejani in polni novih vtisov.

Posnetek nastopa si lahko ogleda:

Nastop učencev OŠ Ivana Groharja na Gospodarskem razstavišču.

Petra Primc Marko