V ponedeljek 11.4. 2022, smo se s pevskim zborom odpravili v Srbijo na obisk naše pobratene šole Heroja Radmile Šišković. Zasedbo smo sestavljali pevci in trije učitelji, Patricija Volčič, Petra, Primc Marko in Gorazd Pintar. Krenili smo ob 4.00 zjutraj in tja prispeli ob 13.00. Ko smo prišli do šole v Smederevski Palanki so nas tam učenci pričakali z manjšim nastopom za dobrodošlico. Nato smo se porazdelili h gostiteljem in si v mestu ogledali mestno knjižnico, cerkev in muzej. Popoldan pa smo odšli do svojih gostiteljev domov. Naslednji dan smo se ob 10.00 zbrali v šoli in imeli vajo pred nastopom. Potem smo ob 12.00 imeli nastop za njihove učence. Po nastopu smo si odšli ogledati cerkev in grobnico Karađorđeviča, nato pa smo si pogledali še njegovo rojstno hišo in muzej. Ko smo prišli nazaj smo imeli dve uri prostega časa v mestu. In tako je prišel dan odhoda, zjutraj smo odšli še na občino in po tem še malo v mesto. Ko smo prišli nazaj v šolo smo tam imeli kosilo, potem pa smo počasi odpotovali domov. Nazaj k naši šoli smo prišli ob 11.00 zvečer. Zelo smo se imeli lepo in smo hvaležni, da smo lahko imeli priložnost dobiti eno super izkušnjo in smo zato zelo veseli.

Zapisale: Sara, Nina, Tara, Manca in Dora:)