V soboto, 11. 1. 2020, smo se z obema planinskima skupinama, Kozlički in Gamsi, udeležili 24. Šolskega pokljuškega maratona. Zbralo se nas je 46.

Planinci od 1. do 3. razreda so se pod vodstvom Franja Kopreka in Tinkare Šušteršič podali na zimski pohod do planine Praprotnica. Brez težav so osvojili cilj, si privoščili malico in se poigrali na snegu.

S planinci od 4. do 9. razreda smo se udeležili krpljanja. Po kratki predstavitvi gospoda Iztoka, smo nadeli krplje in se odpravili do smučišča. Krpljanje smo spoznavali tudi skozi igro. Za to skupino sva skrbeli jaz in Mara Peternelj.

Spremljali sta nas lepo vreme in prijetno vzdušje. Na zaključni prireditvi smo prejeli pokal za 3. mesto glede na število udeležencev posameznih šol. Naklonjen nam je bil tudi žreb in 7 kg težka čokolada Gorenjka je bila naša. Preživeli smo čudovit  dan na Pokljuki in se dobre volje vrnili pred šolo.

Zapisala Ivanka Dolenc